Az ipar folyamatosan megújul, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a történelem, aminek során látványos változásokat lehet tapasztalni. Egyik ipari forradalom követi a másikat, így ennek köszönhető az, hogy manapság már a legpraktikusabb, legjobb megoldásokkal dolgozhatnak a különböző területeken. A fejlesztéseknek itt még nincs vége, hiszen a technológia fejlődésével még kedvezőbb alternatívák kerülnek napvilágra, amelyek nagyban támogatják a szakemberek munkáját.
Az első ipari forradalom a 18. és 19. században zajlott le, amikor is a gőzmotor mindent megváltoztatott. A második ipari forradalom a 19. és 20. század környékén történt, amit főleg a tömegtermelés hívott életre. A 20. század egy teljesen más forradalmi helyzetet eredményezett, nem véletlenül nevezik ezt digitális forradalomnak is, hiszen ennek középpontjában főleg a számítástechnika állt. Ekkor jelentek meg automatizált rendszerek is, amik nagyban összefüggtek a számítógépekkel. Számos hasznos újdonságot üzemeltek be, amelyek nagy mértékben megkönnyítették az emberek munkavégzését. Több technológia a mai napig alkalmazásban is van az iparban.

A negyedik ipari forradalom jelenleg is zajlik, éppen ezért némiképp még nincsenek úgy konkrétumok, ami nem véletlen, hiszen ezekről majd az idő múlása fog visszaigazolást adni. Egy biztos, hogy most korunkban, a negyedik ipari forradalom idején már sokkal összetettebb dolgokkal találkozhatnak a felhasználók. Az automatizálással együtt jelen vannak a felhő alapú rendszerek, amik alkalmasak arra, hogy az adatok tárolhatók legyenek, így azokat könnyebb kielemezni.
Pontosan ennek a negyedik fázisnak köszönhetőek a frekvenciaváltók is, amelyek napjainkban egyre inkább elengedhetetlenek az ipari területekről.
Miért van szükség frekvenciaváltókra?

A frekvenciaváltókra óriási szükség van a modern iparban. Nélkülük nincs pontos, precíz munkavégzés, olyan segítséget nyújtanak a rendszerek működtetésében, ami pótolhatatlanná teszi őket.
Azoknál a folyamatoknál számítanak igazán praktikusnak a szerkezetek, ahol kulcsfontosságú tényező a sebesség, tehát a váltakozó feszültség csökkentésére, növelésére van szükség. A frekvenciaváltók által szabályozhatóvá válik a motorok forgásiránya, és még a fordulatszáma is.
A szerkezetek gondoskodnak az optimális folyamatokról, és amiatt sem kell aggódni, hogy esetleg a rendszer nagy terhelésnek lenne kitéve. A frekvenciaváltók működése során nem direkt indítás történik, ez pedig meggátolja azt, hogy felesleges áramlökések nehezítsék a folyamatokat.
Frekvenciaváltók az energiahatékony működéshez
Az energiahatékony működés az ipar egyik fontos szempontja. Nagy figyelmet kell erre fordítani, hiszen a költségeket csak ilyen keretek között lehet optimalizálni hosszú távon.
A frekvenciaváltók ebben is megfelelő segítséget tudnak nyújtani. Működésük közben csökkentik az energiaveszteséget, ugyanis a motor csakis annyi energiát fogyaszt, amennyi éppen az adott pillanatban kell.
Danfoss frekvenciaváltók: intelligens megoldások
Akik igazán megbízható megoldást keresnek a frekvenciaváltók terén, javasoljuk a Danfoss márka termékeit. Az ipari automatizálás és energiahatékonyság területén vezető szerepet betöltő vállalat fő célja, hogy innovatív technológiájuk teljes körű támogatást nyújtson a munkaterületek számára.
A Danfoss frekvenciaváltók nagyon pontos motorvezérlésre képesek, ami elsősorban az intelligens rendszerüknek köszönhető. Strapabírók, kifejezetten az ipari környezethez lettek tervezve, így képesek ellenállni a zord körülményeknek is.

A Danfoss teljesen újragondolta a frekvenciaváltókat, így egy jóval megbízhatóbb automatizálási rendszer hozható létre a vállalat frekvenciaváltói felhasználásával.
Ha szeretne bővebb információkat, forduljon hozzánk bizalommal a megadott elérhetőségeinken!